Ζαντάρ - Παρτίζαν 84-68: Χριστουγεννιάτικη γκέλα

Δημήτρης Οικονόμου
Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς

Η Ζαντάρ διέλυσε με 84-68 την κουρασμένη από τη διπλή αγωνιστική Παρτίζαν και την υποχρέωσε σε μία κακή ήττα για την ABA Liga.

Μπορεί η Παρτίζαν (9-4) να... καλπάζει στην EuroLeague, ωστόσο στην ABA Liga έκανε γκέλα Χριστουγεννιάτικη και μαζί την τέταρτη ήττα της, αφού έχασε στην έδρα της Ζαντάρ (7-6) με 84-68.

Με τους Μπόζιτς και Ντρέζνιακ να σκοράρουν 26 και 25 πόντους αντίστοιχα, κουβαλώντας οι δυο τους την επίθεση της ομάδας τους. Όσον αφορά τους ασπρόμαυρους του Βελιγραδίου, το παιχνίδι δεν πήγε καθόλου καλά από το ξεκίνημα, ενώ από το ημίχρονο κυνηγούσαν διψήφιες διαφορές.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Βούκσεβιτς με 16 πόντους ενώ ακολούθησαν οι ΛεΝτέι και Ντοζίερ με 10 αλλά ο Πάντερ έμεινε στους 6 με 2/6 εντός παιδιάς σε 28 λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 20-13, 47-34, 63-50, 84-68

@Photo credits: INTIME