Ομπράντοβιτς: «Κάποιοι παίκτες μου πρέπει να βελτιώσουν την φυσική τους κατάσταση»

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς στο ματς της Παρτίζαν με τον Ερυθρό Αστέρα

H Παρτίζαν έχασε το Super Cup από την Στουντέντσκι και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς είχε παράπονα από τους παίκτες του.

Η Παρτίζαν βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 81-73, 2:55 πριν το τέλος του Super Cup, αλλά τελικά ηττήθηκε στο τέλος, με την Στουντέντσκι να κάνει την ανατροπή και να παίρνει την κούπα. Μετά το τέλος του ματς, ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς τα... έβαλε με την φυσική κατάσταση των παικτών του.

«Κάποιοι παίκτες χρειάζονται ξεκούραση και κάποιοι πρέπει να βελτιώσουν την φυσική τους κατάσταση, για να δούμε αν θα μπορούμε να τους χρησιμοποιήσουμε περισσότερα λεπτά. Βρισκόμαστε ακόμα στην περίοδο προετοιμασίας πριν έρθουν τα σημαντικά παιχνίδια, οι επίσημοι αγώνες.

Ήταν ένα παιχνίδι με ανατροπές. Είχαμε την ευκαιρία να το καθαρίσουμε στο τέλος, αλλά κάναμε κάποια βιαστικά λάθη σε άμυνα και επίθεση. Στο τέλος, χάσαμε από αυτό το τρίποντο, Ειχαμε την τελευταία επίθεση. Δεν είναι δεδομένο όμως ότι το παιχνίδι κρίθηκε στην τελευταία άμυνα ή την τελευταία επίθεση. Συγχαρητήρια στην Στουντέντσκι για την κατάκτηση του τροπαίου», ήταν τα λόγια του.