Μπαρτζώκας: «Το τελευταίο σφύριγμα είναι αμφισβητήσιμο»

O Mπάρτζωκας
Ο Γιώργος Μπαρτζώκας στάθηκε στο κερδισμένο φάουλ του Πάρκερ στην παράταση κόντρα στον Ολυμπιακό που έκρινε το ματς.

Ο Ολυμπιακός... λύγισε στην παράταση από τη Μπαρτσελόνα και πλέον οι Καταλανοί προηγούνται με 2-1 στη σειρά. Η τελευταία φάση της παράτασης της αναμέτρησης έκρινε τον τελικό νικητή (82-80) και προκάλεσε πολλές διαμαρτυρίες από τους «ερυθρόλευκους».

Ο Πάρκερ σηκώθηκε σχεδόν στο τέλος του χρόνου, οι διαιτητές καταλόγισαν φάουλ, για τρεις βολές. Έβαλε τις δύο και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Ο Γιώργος Μπαρτζώκας στάθηκε στη φάση αυτή στο flash interview.

«Αν το τελευταίο σουτ, κάποιος σουτάρει από... εδώ και το άλμα του είναι από εδώ μέχρι εκεί. Είναι ένα φάουλ που έκρινε το ματς. Είναι αμφισβητήσιμο. Προφανώς έβαλαν πολλά μεγάλα σουτ. Το τελευταίο σφύριγμα όμως; Δεν μπορώ να απαντήσω», ανέφερε.

@Photo credits: INTIME