Κύπελλο Γερμανίας: Στους «16» η Φορτούνα Ντίσελντορφ, γκολ και ασίστ ο Τζόλης (vids)

Βασίλης Μπαλατσός
Τζόλης

Η Φορτούνα Ντίσελντορφ νίκησε στην έδρα της Ουντερχάκινγκ με 6-3 στην παράταση και πήρε την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Γερμανίας. Σκόραρε και έδωσε ασίστ ο Χρήστος Τζόλης.

Ο «καυτός» Χρήστος Τζόλης ξεχώρισε στη νίκη - πρόκριση της Φορτούνα Ντίσελντορφ. Η ομάδα του 21χρονου επιθετικού νίκησε στην παράταση στην έδρα της Ουντερχάκινγκ της τρίτης κατηγορία της Γερμανίας, με σκορ 6-3 και πήρε την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Γερμανίας, με τον νεαρό διεθνή επιθετικό να δίνει ασίστ και να πετυχαίνει γκολ.

Στο 78' ο Τζολης έφυγε στην πλάτη της άμυνας, «άδειασε» έναν αντίπαλο και «σέρβιρε» στον Γιοχάνεσον, ο οποίος ισοφάρισε σε 3-3, το οποίο ήταν και το σκορ της κανονικής διάρκειας. Στο 114' ο νεαρός winger πάτησε περιοχή, πέρασε ανάμεσα από δυο παίκτες και εκτέλεσε για το 3-5.

Σε 11 εμφανίσεις με την ομάδα της δεύτερης κατηγορίας της Γερμανίας ο Έλληνας ακραίος επιθετικός έχει οκτώ γκολ και μια ασίστ.