ΠΑΟΚ Β – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0: Με άνετη νίκη στην 3η θέση οι «ασπρόμαυροι»

ΠΑΟΚ Β'

Χωρίς να συναντήσει πολλά προβλήματα ο ΠΑΟΚ Β' επικράτησε με 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας και ανέβηκε στην 3η θέση του Βορείου Ομίλου.

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έφταναν για να μπορέσει ο ΠΑΟΚ Β' να πάρει τη νίκη στην αναμέτρηση με την Αναγέννηση Καρδίτσας. Οι Θεσσαλονικείς παίζοντας καλύτερα είχαν τον έλεγχο και με το 2-0 έφτασαν τους 10 βαθμούς και την 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στον αντίποδα οι «κιτρινόμαυροι» παρέμειναν στους 3 και την 9η θέση.

Στα του αγώνα οι γηπεδούχοι έφτασαν μια ανάσα από το γκολ στο 18', αλλά η προσπάθεια του Γκούμα σταμάτησε στο δοκάρι του Τσέλιου. Ο ΠΑΟΚ Β' κατάφερε στο 37' να ανοίξει το σκορ με πέναλτι του Γκορντεζιάνι, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε και το ημίχρονο. Στο 2ο και συγκεκριμένα στο 67' ο Ρουμνιάτσεβ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΠΑΟΚ Β: Μοναστηρλής, Τασιούρας, Κιτσάκης, Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής, Τσοπούρογλου, Γκούμας (58′ Ρουμνιάτσεβ), Βρακάς (88′ Κουλούρης), Δαρέλας (58′ Γρόσδης), Γκορντεζιάνι.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσέλιος, Ντουμάνης, Σταμόπουλος, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Τομάσεβιτς, Κέρθι, Κοζορώνης, Μπούζας (70′ Ξύδας), Αθανασιάδης (70′ Βερνάρδος), Κονίλιο.