Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Οι γκαρντ των «πράσινων» είχαν 0/15 σουτ στο α' ημίχρονο, 0/8 ο Νέντοβιτς!

Ο Ολυμπιακός έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο υπέρ του 38-20 στο ΣΕΦ ενώ οι τέσσερις γκαρντ του Παναθηναϊκού είχαν 0/15 σουτ σε αυτό το διάστημα!

Ο Ολυμπιακός... παρέσυρε τον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο του Game 1 της σειράς των τελικών της Basket League και πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 38-20.

Οι γηπεδούχοι έχτισαν διαφορά ασφαλείας στο πρώτο δεκάλεπτο (23-4) ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο -18 για την ομάδα του Γιώργου Βόβορα που είδε τους τέσσερις γκαρντ του να έχουν συνολικά 0/15 σουτ εντός πεδιάς!

Συγκεκριμένα, οι Σίβα, Νέντοβιτς, Μέικον και Σαντ-Ρος είχαν 0/9 δίποντα και 0/6 τρίποντα! Όσον αφορά τον Σέρβο γκαρντ, ο Νέντοβιτς τα... έσπασε με 0/5 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 1 λάθος και 1 ριμπάουντ σε 11:17