Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Ο... φουριόζος Φαλ είχε τους 12 από τους 21 πόντους στην πρώτη περίοδο για τους γηπεδούχους (vid)

Ο Μουσταφά Φαλ με τη φανέλα του Ολυμπιακού
Ο Μουσταφά Φαλ ήταν ο καλύτερος παίκτης του Ολυμπιακού στο πρώτο δεκάλεπτο του Game 4 με τη Μπαρτσελόνα.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Μπαρτσελόνα στο πολύ κρίσιμο «τελικό» του Game 4 στη σειρά των Play Off της Euroleague, σε ένα ματς όπου οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται με την πλάτη στον τοίχο με 2-1.

Ο Μουσταφά Φαλ έχει ξεκινήσει την αναμέτρηση πολύ δυνατά και πολύ γρήγορα έφτασε να έχει διψήφιο αριθμό πόντων, με τον ίδιο να μοιάζει ασταμάτητος στο «ζωγραφιστό». Ήδη στα μισά της περιόδου ο ίδιος έχοντας κερδίσει μονομαχίες κόντρα σε Βέσελι και Κάλινιτς, είχε τους 10 από τους 12 πόντους της ομάδας του Πειραιά.

Ο Γάλλος σέντερ ολοκλήρωσε το δεκάλεπτο έχοντας συνολικά 12 πόντους με 6 καρφώματα ενώ παράλληλα μάζεψε 3 ριμπάουντ σε 9:27 εντός παρκέ, με το σκορ στο τέλος της πρώτης περιόδου να είναι στο 23-21 υπέρ της καταλανικής ομάδας.