Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Το τρομερό 15-0 σερί των «ερυθρόλευκων» στη δεύτερη περίοδο (vid)

Ο Πετρούσεφ του Ολυμπιακού με τη Μπαρσελόνα
Ο Ολυμπιακός έβαλε το πόδι στο γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα κόντρα στη Μπαρτσελόνα.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Μπαρτσελόνα στο πολύ κρίσιμο «τελικό» του Game 4 στη σειρά των Play Off της Euroleague, σε ένα ματς όπου οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται με την πλάτη στον τοίχο με 2-1.

Οι γηπεδούχοι, κατάφεραν με μία τρομερή δεύτερη περίοδο να αποκτήσουν σημαντικό προβάδισμα ενόψει δευτέρου ημιχρόνου, αφού το σκορ στο τέλος του πρώτου μισού ήταν 53-37. Η ομάδα του Πειραιά, μπόρεσε να κάνει επί μέρους σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο 32-14 και έτσι πήγε στα αποδυτήρια άνετη, όντας μπροστά με 16 πόντους.

Πρώτοι σκόρερ για τον Ολυμπιακό στο 20λεπτο είναι ο Σακιέλ ΜακΚίσικ με 13 πόντους (4/4 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 2/2 βολές) αλλά και ο Μουσταφά Φαλ με 12 πόντους (6/7 δίποντα).

Το τρομερό 17-0 σερί των «ερυθρόλευκων» από το τέλος της πρώτης περιόδου

@Photo credits: INTIME