Μπάγερν - ΤΣΣΚΑ 81-89: Κυρίαρχοι Μιλουτίνοφ και Τζέιμς! (vid)

Ο Νίκολα Μιλουτίνοφ (18 πόντοι με 12 ριμπάουντ) και Μάικ Τζέιμς (25 πόντοι) ήταν εντυπωσιακοί, με την ΤΣΣΚΑ να επικρατεί (89-81) της Μπάγερν και να ανεβαίνει στο 7-3.

Στο 7-3 ανέβηκε η ΤΣΣΚΑ. Η ομάδα του Δήμήτρη Ιτούδη ανέβασε ρυθμούς στα τελευταία λεπτά και επικράτησε με 89-81 της Μπάγερν στη Γερμανία

Μεγάλο ματς από τον Μιλουτίνοφ με 18 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ 25 πρόσθεσε ο Τζέιμς.

Για το σύνολο του Τρινκέρι που έπεσε στο 7-3, ο Μπόλντουιν είχε 19 και ο Ρέινολντς 18.

Το ματς

Η ΤΣΣΚΑ πέρασε μπροστά στο σκορ στα μέσα της πρώτης περιόδου με τον Μιλουτίνοφ να κάνει το 6-9 στο 5’. Ο Τζέιμς έγραψε το 8-14, με τον Ρέινολντς να διαμορφώνει το αποτέλεσμα δεκαλέπτου (17-18).

Με τις 2 βολές του Ζίπσερ, η Μπάγερν πήρε προβάδισμα με 36-34 στο 19’. O Λούτσιτς έγραψε το 39-36στο ημίχρονο. Η ομάδα του Ιτούδη είχε 1/9 τρίποντα στα πρώτα 20 λεπτά, ενώ το σύνολο του Τρινκέρι 1/4.

To τρίποντο του Κουρμπάνοφ και το δίποντο του Τζέιμς έκαναν το 58-61 για την ΤΣΣΚΑ στο 29’. O Λούτσιτς με τρίποντο και φάουλ μείωσε σε 67-71 για τη Μπάγερν στο 35’. Τζέιμς και Κλάιμπερν έφεραν τη διαφορά στο +13 (68-81) στο 37’. Η Μπάγερν μείωσε σε 79-85 στα 21 δευτερόλεπτα με τον Ρέινολντς, όμως ο Τζέιμς πήγε στις βολές και καθάρισε το ματς.

ΝΙΚΗΣΕ ΓΙΑΤΙ: Η ΤΣΣΚΑ είχε 35 ριμπάουντ αντί 23 της Μπάγερν, έφθειρε πολύ τους αντιπάλους της (33/41 βολές) και ευτύχησε να δει τους Μιλουτίνοφ και Τζέιμς να είναι σε μεγάλη βραδιά.

ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ: Ο Νίκολα Μιλουτίνοφ έκανε double double με 18 πόντους και 12 ριμπόυντ, ενώ ο Τζέιμς σταμάτησε στους 25 πόντους.

ΑΦΑΝΕΙΣ ΗΡΩΕΣ: Ο Χίλιαρντ έκανε καλό ματς με 14 πόντους, 4 ασίστ και 3 ριμπαουντ.

ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ: Ο Ραντόσεβιτς έπαιξε 17 λεπτά, αλλά έμεινε στους 2 πόντος και δεν βοήθησε.

ΣΗΜΕΙΟ – ΚΛΕΙΔΙ: Η Μπάγερν μείωσε σε 79-85 στα 21 δευτερόλεπτα με τον Ρέινολντς, όμως ο Τζέιμς πήγε στις βολές και καθάρισε το ματς.

ΤΙ ΠΕΤΑΝΕ: Η ΤΣΣΚΑ το 6/26 τρίποντα και η Μπάγερν τα 12 λάθη, τα λίγα ριμπάουντ (23) και κάποιες κακές αποφάσεις στο 4ο δεκάλεπτο.

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 39-36, 60-64, 81-89