Άλμπα - Ουλμ 98-88: Καθάρισε στο τέλος ο Μπράουν

Σπύρος Μαρκεζίνης
Από τον αγώνα της Άλμπα με την Ουλμ

Η Άλμπα Βερολίνου αν και δυσκολεύτηκε αρκετά, κατάφερε να επιβληθεί της Ουλμ 98-88.

Στη 19η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος, η Άλμπα υποδέχτηκε στο Βερολίνο την Ουλμ. Οι γηπεδούχοι καθάρισαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήραν τη νίκη με τελικό σκορ 98-88.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές αναδείχθηκε ο Μπράουν ο οποίος ανέβασε στροφές στην τέταρτη περίοδο και ολοκλήρωσε το ματς με 19 συνολικά πόντους ενώ Τόμας, Σνάιντερ και Βέτζελ ακολούθησαν στους 14. Με 13 τελείωσε το παιχνίδι ο Χέρμανσον και με 10 ο Ντέλοου. Από την άλλη, ο Φιγκερόα είχε 20 πόντους, ο Τζάλοου 16, ο Κλεπέιζ 15, ο Μπρέτζελ είχε 11 και ο Πάουλα 10.

Τώρα η Άλμπα ετοιμάζεται για τον επόμενο αγώνα της Euroleague, την Παρασκευή (9/2, 21:30) στη Βαρκελώνη με αντίπαλο τη Μπαρτσελόνα, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής.

Τα δεκάλεπτα: 14-28, 49-46, 73-69, 98-88