Κόνιασπορ - Γαλατασαράι 76-73: Με ήττα στο Ικόνιο αποχαιρέτησε το 2022 η ομάδα του Πιστιόλη

Με ήττα λέει «αντίο» στο 2022 η Γαλατασαράι καθώς δεν τα κατάφερε στο Ικόνιο και γνώρισε την ήττα από την Κόνιασπορ με 76-73.

Αυτή ήταν η 6η ήττα σε 13 ματς για την ομάδα του Ανδρέα Πιστιόλη, η οποία πλήρωσε την αδράνεια του δευτέρου ημιχρόνου.

Ειδικά στην τελευταία περίοδο δέχθηκε 25 πόντους και ήταν το «κλειδί» για να υποπέσει η Γαλατά στην ήττα απέναντι στην γηπεδούχο Κόνιασπορ.

Εκείνος που την «πλήγωσε» ήταν ένα γνώριμος των ελληνικών παρκέ και δη ο Τζόρνταν Μόργκαν ο οποίος μέτρησε 26 πόντους έχοντας 12/18 δίποντα, 2/2 βολές και 7 ριμπάουντ. Επίσης από 14 πόντους πρόσθεσαν οι Πέρεζ (7ασ.) και Τζάρελ Έντι (3/9τρ., 9ριμπ.).

Για την Γαλατασαράι ο ΜακΓκι τελείωσε το ματς με 23 πόντους και 4/10 τρίποντα ενώ άλλους 12 πόντους σημείωσε ο Καλοϊάρο.

Τα δεκάλεπτα: 19-23, 36-42, 51-53, 76-73.