Τζαζ - Χοκς 124-122: Διατηρήθηκαν με άγχος μπροστά (vid)

Οι Τζαζ μπόρεσαν να κρατήσουν το πάνω χέρι στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν τους Χοκς με τη διαφορά σε απόσταση… αναπνοής.

Οι Γιούτα Τζαζ έχοντας σταθερά το προβάδισμα του αγώνα στην τελευταία περίοδο, άντεξαν στις «αντεπιθέσεις» των Ατλάντα Χοκς και κατάφερα να επικρατήσουν εντός έδρας οριακά με 124-122.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές αναδείχθηκε ο Κεγιόντε Τζορτζ με 25 πόντους, ο Κόλινς Σέξτον είχε 21, ο Τζόνι Τζουζάνγκ 19, στους 18 έφτασε ο Τζον Κόλινς, 14 είχε ο Μπράις Σενσαμπο και 11 ο Μίκα Πότερ.

Από την άλλη, ξεχώρισε ο Ντεζούντε Μάρεϊ με τους 33 πόντους του, ο Ντι Άντρε Χάντερ είχε 27, στους 26 ακολούθησε ο Τζέιλεν Τζόνσον, 13 είχε ο Γουέσλεϊ Μάθιους και 10 ο Κλιντ Καπέλα.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-34, 62-61, 98-96, 124-122

@Photo credits: NBA/Getty Images