Χαλιμπέρτον: Το καλάθι που... λύγισε τους Μπακς και το τρομερό φινάλε (vids)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Ο Ταϊρίς Χαλιμπέρτον.

Οι Πέισερς πήραν τη νίκη κόντρα στους Μπακς μετά από επικό ντέρμπι και τον Χαλιμπέρτον να κάνει τα... μαγικά του.

Οι Ιντιάνα Πέισερς υποδέχτηκαν τους Μιλγουόκι Μπακς στο πλαίσιο του Game 3 των play offs του NBA και ύστερα από μία τρομερή αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να επικρατήσουν με 121-118 και πήραν το προβάδισμα στη σειρά (2-1).

Ο άνθρωπος που χάρισε τη νίκη στους Πέισερς ήταν ο Ταϊρίς Χαλιμπέρτον που ολοκλήρωσε τον αγώνα έχοντας κάνει triple double με 18 πόντους ενώ παράλληλα μοίρασε 16 ασίστ και μάζεψε 10 ριμπάουντ σε 45:50 λεπτά εντός παρκέ.

Όλα αυτά, σε ένα παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στην παράταση καθώς η κανονική διάρκεια του ματς έληξε με το σκορ στο 111-111. Ο Χαλιμπέρτον με δική του προσπάθεια, στα τελευταία δευτερόλεπτα μπόρεσε να βάλει καλάθι και να πάρει μία συμπληρωματική βολή, την οποία αξιοποίησε, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ.

@Photo credits: NBA/Getty Images