Σκάρπα: Αποθέωση και συγκίνηση στο τελευταίο του εντός έδρας παιχνίδι του με την Παλμέιρας (vid)

Ο Γκουστάβο Σκάρπα έπαιξε το τελευταίο του εντός έδρας με την Παλμέιρας και την ώρα που έγινε αλλαγή αποθεώθηκε από το κοινό της.

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός μέσος αποχαιρέτησε την αγαπημένη του Παλμέιρας μετά από 4,5 χρόνια παρουσίας στο ματς κόντρα στην Αμέρικα που έγινε το βράδυ της Πέμπτης (10/11) το οποίο γηπεδούχοι κέρδισαν με 2-1, παρ' ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, με τον ίδιο μάλιστα να σκοράρει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 42ο λεπτό και να ισοφαρίζει σε 1-1.

Ο Γκουστάβο Σκάρπα που ακούστηκε έντονα για την Νότιγχαμ Φόρεστ και τον Ολυμπιακό την καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο βγήκε ως αλλαγή στο 79ο λεπτό του αγώνα και καταχειροκροτήθηκε από τους οπαδούς της ομάδας όντας φανερά συγκινημένος.

Το τελευταίο του ματς θα είναι την επόμενη και τελευταία αγωνιστική του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος, όπου η Παλμέιρας αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Ιντερνασιονάλ την Κυριακή (13/11). Τη φετινή σεζόν ο Γκουστάβο Σκάρπα έχει πραγματοποιήσει 59 συμμετοχές έχοντας σκοράρει 13 γκολ και δώσει 17 ασίστ.