Μουντιάλ γυναικών 2023: Ανησυχία στην Αγγλία, η Γουόλς αποσύρθηκε με φορείο κλαίγοντας (vid)

kira_walsh

Η μέσος της Αγγλίας Κίρα Γουόλς αποχώρησε με φορείο κλαίγοντας από τον αγωνιστικό χώρο στο 38ο λεπτό κατά τη διάρκεια του αγώνα του Παγκοσμίου Κυπέλλου με τη Δανία στο Σίδνεϊ.

Η μέσος της Μπαρτσελόνα, Κίρα Γουόλς, που μέτρησε τα περισσότερα λεπτά από κάθε άλλη παίκτρια της Αγγλίας στο Euro του περυσινού καλοκαιριού, αποχώρησε με το φορείο, κλάιγοντας, από το παιχνίδι των Lionesses με τη Δανία. Η έμπειρη Αγγλίδα τραυματίστηκε στην προσπάθειά της να κόψει μια της αντίπαλο και κατευθείαν έπιασε το γόνατό της πριν κάνει νόημα στον πάγκο ότι δεν μπορεί α συνεχίσει. Η προπονήτρια των πρωταθλητριών Ευρώπης Σαρίνα Βίγκμαν δήλωσε στη συνέχεια: «Φυσικά και ανησυχώ γιατί δεν μπορούσε να βγει από τον αγωνιστικό χώρο. Αλλά δεν ξέρουμε ακόμα, οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε υποθέσεις. Ας περιμένουμε μέχρι να έχουμε διάγνωση και μετά μπορώ να σας πω».Η Γουόλς αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο όταν η Αγγλία προηγούταν με 1-0 στον δεύτερο αγώνα του Δ' ομίλου με το σκορ να διατηρείται ως το τέλος.