ΑΕΚ: Βασικός ο Μοχαμάντι στην ισοπαλία του Ιράν στο Ουζμπεκιστάν

Ο Μιλάντ Μοχαμάντι της ΑΕΚ

Ο Μιλάντ Μοχαμάντι της ΑΕΚ αγωνίστηκε για 94 λεπτά στο ισόπαλο 2-2 του Ιράν στο Ουζμπεκιστάν. Τον αντικατέστησε ο Εχσάν Χατζισαφί στις καθυστερήσεις. Βασικός για τους γηπεδούχους ο Μασαρίποφ του Πανσερραϊκού.

Στο αριστερό άκρο της άμυνας του Ιράν ξεκίνησε ο Μιλάντ Μοχαμάντι στην εκτός έδρας αναμέτρηση με το Ουζμπεκιστάν για τη 2η αγωνιστική του ομίλου των προκριματικών του Μουντιάλ.

Το Ιράν αν και προηγήθηκε με 0-2 με τα γκολ των Ρεζαεϊάν και Ταρεμί από το πρώτο μέρος, είδε το Ουζμπεκιστάν στο δεύτερο να ισοφαρίζει με τους Ουρούνοφ και Σεργκέγεφ φεύγοντας μόνο με τον βαθμό της ισοπαλίας, με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στην κορυφή του ομίλου.

Ο Μοχαμάντι αγωνίστηκε για 94 λεπτά, με τον Χατζισαφί να τον αντικαθιστά στις καθυστερήσεις.

Για το Ουζμπεκιστάν στο αρχικό σχήμα ξεκίνησε ο Μασαρίποφ του Πανσερραϊκού, ο οποίος αγωνίστηκε για 62 λεπτά.

@Photo credits: INTIME