Όταν έγινε... ΟΦΗ καθάρισε με 4άρα!

Ο ΟΦΗ ήταν το αφεντικό στο... γειτονικό ντέρμπι με τον ΠΑΟ Κρουσώνα, το οποίο με ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε εύκολα με 4-1!

Στο πρώτο μέρος οι Ομιλήτες μπήκαν μάλλον χαλαροί κι έτσι αν και προηγήθηκαν νωρίς-νωρίς με σκόρερ τον Πόποβιτς, στην συνέχεια... άραξαν κι έδωσαν την ευκαιρία με την λήξη του πρώτου μέρος ο ΠΑΟΚ να κάνει το 1-1 γκολ του Νηστικάκη. Στο δεύτερο μέρος οι φίλοι της ομάδας, είδαν ένα εντελώς διαφορετικό ΟΦΗ.

Σοβαρό, πειθαρχημένο με στόχο να... καθαρίσει νωρίς, νωρίς το ματς. Ταα κατάφερε αφού πέτυχε δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο 10λεπτο του δευτέρου μέρους, με τους Φραγκουλάκη και Περογαμβράκη, ενώ ο έμπειρος Ηλίας Κώτσιος στο 76′ διαμόρφωσε το τελικό 4-1. Πλεον στον ΟΦΗ στρέφουν το βλέμμα τους στο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής κόντρα στον πρωτοπόρο Ιάλυσο!