Νοκ άουτ ο Μπερμπάτοφ που πρόλαβε να σκοράρει

Ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ σκόραρε για πρώτη φορά στην Τούμπα, αλλά βγήκε νοκ άουτ με πρόβλημα στους προσαγωγούς...

Ο Βούλγαρος επιθετικός θα υποβληθεί σήμερα σε εξετάσεις για να διαπιστωθεί ακριβώς το μέγεθος του τραυματισμού του.

Στην πιο σύντομη παράσταση του μπροστά σε 17.000 θεατές, ο Μπερμπάτοφ σκόραρε από την «άσπρη βούλα». Παίρνοντας, έτσι, το αίμα του πίσω για το χαμένο πέναλτι στο Καυτανζόγλειο. Κι όλα αυτά όντας τραυματίας! Ο «Ντίμκο», λίγα λεπτά πριν ο Ταυλαρίδης ρίξει στο έδαφος τον Ροντρίγκες και ο Αρετόπουλος «δείξει» πέναλτι, γύρισε στον πάγκο και ζήτησε αλλαγή. Έδειξε να έχει ενοχλήσεις στους προσαγωγούς, αλλά πριν παραχωρήσει τη θέση του στον Πέλκα, πρόλαβε να ανοίξει το σκορ (1-0) στο 27ο λεπτό για τον ΠΑΟΚ.

Σίγουρα θα είναι off για το ματς κυπέλλου με τον Πανθρακικό, ίσως λείψει και από το ματς στην Τρίπολη, ενώ αμφίβολη είναι η παρουσία του στο ευρωπαϊκό ματς με την Κράσνονταρ στη Ρωσία.