Διακοπή για ρατσιστικά συνθήματα στο Λάτσιο-Νάπολι

Το ματς της Λάτσιο με τη Νάπολι διεκόπη για λίγα λεπτά, λόγω ρατσιστικών συνθημάτων από την πλευρά των γηπεδούχων.

Η Νάπολι προηγούταν με 2-0 μέσα στη Ρώμη, όταν οι οπαδοί της Λάτσιο αποφάσισαν να δείξουν το ρατσιστικό τους πρόσωπο. Μερίδα των λατσιάλι στράφηκαν προς τον Καλιντού Κουλιμπαλί, κάνοντας κραυγές πιθήκου όταν πήρε τη μπάλα, ωστόσο το ματς διεκόπη για τα ρατσιστικά συνθήματα που αφορούν τη Νάπολη και τον ιταλικό Νότο και ακούγονται σε αρκετά γήπεδα, κυρίως του βορρά. Ο διαιτητής άκουσε τα συνθήματα και σταμάτησε για λίγα λεπτά το ματς.