Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ 3-1: Πήρε... αέρα στην εξάδα με ανατροπή

Ιάσονας Θεριός
eintracht_draw

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επέστρεψε στις νίκες και επικρατώντας 3-1 της Άουγκσμπουργκ εδραιώθηκε στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Μετά από τέσσερα παιχνίδια χωρίς νίκη, η Άιντραχτ πήρε σημαντικότατο... εξάποντο και αύξησε την απόστασή της από την Άουγκσμπουργκ στο κυνήγι της Ευρώπης. Οι Βαυαροί επικράτησαν των Βαυαρών 3-1 με ανατροπή εντός έδρας και εδραιώθηκαν στην πρώτη εξάδα της Bundesliga, βρισκόμενοι πλέον στο +6 από την αντιπάλό τους.

Ο Βάργκας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους νωρίς, μόλις στο 13', αλλά η ομάδα της Φρανφκούρτης βρήκε την απάντησή της στο δεύτερο μέρος. Με διπλό «χτύπημα» μέσα σε πέντε λεπτέ γύρισε χάρη στους Σαϊμπί (55') και Εκιτικέ (61') τούμπα το ματς και πήρε τη σημαντική νίκη. Το κερασάκι στην τούρτα αυτής έβαλε πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρμούς.