Ίντερ - Σάλτσμπουργκ: Ισοφάρισαν οι Αυστριακοί με τον Γκλουκ, πήραν ξανά το προβάδισμα οι Νερατζούρι με τον Τσαλχάνογλου (vids)

calhanoglu

Ο Γκλουκ με εξαιρετικό πλασέ ισοφάρισε για τη Σάλτσμπουργκ, ωστόσο η Ίντερ πήρε ξανά το προβάδισμα από το σημείο του πέναλτι με τον Τσαλχάνογλου.

Ο Όσκαρ Γκλουκ ισοφάρισε 1-1 και «πάγωσε» το Μιλάνο έστω και προσωρινά, στην αναμέτρηση της Σάλτσμπουργκ κόντρα στην Ίντερ.

Ο 19χρονος πήρε την μπάλα από τον Κιαεργκάαρντ και με ένα εξαιρετικό πλασέ στο 59', νίκησε τον τερματοφύλακα των Νερατζούρι, Γιαν Ζόμερ.

Ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 64ο λεπτό του αγώνα, η Ίντερ πήρε ξανά το προβάδισμα στο σκορ, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χακάν Τσαλχάνογλου.