Ρεάλ Μαδρίτης – Σαχτάρ: Αδιανόητο 0-3 στο χειρότερο ημίχρονο της Βασίλισσας στο Champions League (vids)

Η πιο τραγική εμφάνιση της Ρεάλ σε ημίχρονο Champions League υποφράφηκε από το 0-3 της Σαχτάρ, τη μεγαλύτερη σφαλιάρα που έχει δεχτεί στη Μαδρίτη στα πρώτα 45 λεπτά αγώνα.

Κοιτάζεις το σκορ και σου φαίνεται αδιανόητο. Είναι αδιανόητο. Τετέ (29'), Βαράν (αυτογκόλ 33') και Σόλομον (42') υπέγραψαν το 0-3 για τη Σαχτάρ στη Μαδρίτη. Της το είχε ξανακάνει και η Μπάγερν τον Φεβρουάριο του 2000, αλλά εκείνη ήταν η Μπάγερν και το σκορ ήταν 1-3. Αυτή τώρα είναι η Σαχτάρ των 10 απουσιών εξαιτίας κορονοϊού και οι Μερένγκες δεν έχουν καν σκοράρει.

Και βάσει αγωνιστικής εικόνας όμως η συγκεκριμένη Ρεάλ είναι η χειρότερη που εμφανίστηκε ποτέ για 45 λεπτά στο Champions League. Ωστόσο, ίσως να μην πρόκειται για τόσο μεγάλη έκπληξη. Στα τελευταία επτά παιχνίδια εντός έδρας στον θεσμό έχει νικήσει μόλις μία φορά, ενώ έχει δεχτεί 16 γκολ.