Φίτεσε - Φέγενορντ: Εισβολή οπαδών και διακοπή 20 λεπτών (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Φιτεσε - Φεγενορντ

Οπαδοί της Φίτεσε εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της ομάδας τους και προσέγγισαν απειλητικά τον πάγκο της Φέγενορντ, με το παιχνίδι να διακόπτεται για περίπου 20 λεπτά.

Ακόμα ένα περιστατικό οπαδικής βίας και άλλη μια διακοπή αγώνα στην Ολλανδία. Στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης της Φίτεσε με τη Φέγενορντ στο «Άρνεμ» περίπου 30 οπαδοί των γηπεδούχων μπήκαν στο γήπεδο και προσέγγισαν απειλητικά τον πάγκο των φιλοξενούμενων!

Το «ντου» έγινε περίπου πέντε λεπτά μετά το γκολ της Φέγενορντ, με το οποίο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-1. Μόλις οι παίκτες αντιλήφθηκαν τι συμβαίνει σταμάτησαν το ματς και ο διαιτητής έστειλε άμεσα τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων πήγαν να ηρεμήσουν τους οπαδούς της ομάδας τους και το παιχνίδι συνεχίστηκε έπειτα από περίπου 20 λεπτά. Το 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων έμεινε μέχρι το φινάλε.