Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: Αδράνεια της άμυνας και ο Ντιαμπί από δύσκολη γωνία ισοφάρισε (vid)

diaby

Στο 52ο λεπτό του πρώτου ημιτελικού ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Άστον Βίλα, ο Ντιαμπί με σουτ από διαγώνια θέση έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Τζολάκη για το 2-2.

Η Άστον Βίλα έκλεισε το πρώτο μέρος του πρώτου ημιτελικού του Conference League με τον Ολυμπιακό με το γκολ του Γουότκινς και άρχισε το δεύτερο ημίχρονο με την ισοφάριση. Μετά από βαθιά μπαλιά του Λενγκλέ ο Μπέιλι πέρασε την μπάλα στον Ντιαμπί, ο Ρίτσαρντς και ο Κάρμο αδράνησαν και ο Ντιαμπί με πλασέ από δύσκολη θέση έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Τζολάκη, που δεν κατάφερε να αποκρούσει και έκανε το 2-2.

Τρία λεπτά αργότερα οι Πειραιώτες κέρδισαν πέναλτι, ο Αγιούμπ Ελ Καμπί το εκτέλεσε εύστοχα, συμπλήρωσε χατ τρικ και έβαλε μπροστά τον Ολυμπιακό με 3-2.