Παναθηναϊκός: Γκέλα για τη Μακάμπι Χάιφα πριν τη Λεωφόρο

maccabi_haifa

Η Μακάμπι Χάιφα υπέπεσε σε γκέλα πριν το μεγάλο ραντεβού με τον Παναθηναϊκό, αφού παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Μπεϊτάρ.

Το βράδυ της Πέμπτης (14/12) η Μακάμπι δίνει το κρισιμότερο ματς της σεζόν κόντρα στον Παναθηναϊκό, αφού μόνο με νίκη θα συνεχίσει στο Conference League. Στο τελευταίο της τεστ πάντως δεν έπεισε, παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Μπεϊτάρ κι έμεινε στο -6 από την κορυφή της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τη Μακάμπι και στο 20ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Σουά. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στην επανάληψη, πίεσαν ψηλά, έγιναν απειλητικοί και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 69ο λεπτό με τον Ραφαέλοφ, που είχε μπει δέκα λεπτά νωρίτερα στο ματς. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Μιγκέλ Σίλβα αποβλήθηκε και άφησε την Μπεϊτάρ με παίκτη λιγότερο, αλλά οι φιλοξενούμενοι άντεξαν ως το τέλος και πήραν το βαθμό.

Μακάμπι Χάιφα (Μεσάι Ντέγκο): Κάιουφ, Σούντγκρεν, Σεκ, Γκέρσον (67' Σίμπλι), Κορνούτ, Ζαμπέρ, Σόου (58' Ραφαέλοφ), Κχαλάλι, Τσέρι, Χαγιά (57' Ντέιβιντ), Πιερό.

@Photo credits: INTIME