Φωτιά λόγω πυροτεχνημάτων σε φωλιά πουλιών οροφής γηπέδου της Β' Αυστρίας! (vid)

Η αναμέτρηση της Βάκερ Ίνσμπρουκ με την Αούστρια Κλάγκενφουρτ διεκόπη για 20 λεπτά το βράδυ του Σαββάτου (23/4) εξαιτίας φωτιάς, η οποία προκλήθηκε από ρίψη πυροτεχνημάτων, σε φωλιά πουλιών στην οροφή του γηπέδου.

Η Βάκερ Ίνσμπρουκ υποδέχτηκε το βράδυ του Σαββάτου (23/4) την Αούστρια Κλάγκενφουρτ - στην οποία αγωνίζεται ο 28χρονος πρώην κεντρικός αμυντικός των Πανιωνίου, Αχαρναϊκού, Γλυφάδας και Ακρόπολις, Κοσμάς Γκέζος - και το ματς διεκόπη προσωρινά για 20 λεπτά.

Όλα συνέβησαν στο 42ο λεπτό όταν οπαδοί εκτός γηπέδου - η αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας του αυστριακού πρωταθλήματος διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών λόγω κορονοϊού - πέταξαν πυροτεχνήματα.

Αποτέλεσμα να αρπάξει φωτιά σε σημείο της οροφής του γηπέδου, όπου υπήρχε φωλιά πουλιών! Η φωτιά τέθηκε υπό έλεγχο με την άμεση επέμβαση του πυροσβεστικού συνεργείου στο «Τίβολι» και το ματς συνεχίστηκε. Η Βάκερ πανηγύρισε τη νίκη με σκορ 2-0.