Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ 4-3: Τα highlights του μεγάλου ντέρμπι (vid)

manu_qualification

Δείτε τα επτά γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τη σπουδαία πρόκριση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα ημιτελικά του FA Cup επί της Λίβερπουλ στο «Ολντ Τράφονρτ» (4-3).

Απίστευτο ματς στο «Ολντ Τράφορντ» και θρίαμβος για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι Κόκκινοι Διάβολοι νίκησαν τη Λίβερπουλ με 4-3 χάρη σε γκολ του νεαρού Ντιαλό στο τελευταίο λεπτό της παράτασης και πανηγύρισαν σπουδαία πρόκριση στα ημιτελικά του FA Cup, αφήνοντας τον Γιούργκεν Κλοπ εκτός ενός στόχου, στην τελευταία του σεζόν στο Μέρσεϊσαϊντ.

Η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ προηγήθηκε με γρήγορο γκολ του ΜακΤόμινεϊ, οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το ματς στο φινάλε του πρώτου μέρους με τους Μακ Άλιστερ - Σαλάχ και στο 87' ο Άντονι έβαλε το γκολ της παράτασης. Ο Έλιοτ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους Reds στο 105', όμως η Γιουνάιτεντ βρήκε δις το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο μισό του έξτρα μισαώρου με Ράσφορντ - Ντιαλό και προκρίθηκε στους «4», όπου θα αντιμετωπίσει την Κόβεντρι της Championship.