Νάουσα - Ηρακλής 1-2

Το... κάστρο της Νάουσας έπεσε με τις ροπαλιές του «Γηραιού». Με την 5η σερί νίκη στο πρωτάθλημα ο Ηρακλής σκαρφάλωσε στις πρώτες θέσεις και το μέλλον του αγωνιστικά μοιάζει ιδανικό!

Για άλλη μια φορά, ο Ηρακλής μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να πάρει ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης από το πρώτο ημίχρονο μιας και προηγήθηκε της Νάουσας με 2-0! Μέσα σε ένα δεκάλεπτο από το 32' έως το 42' οι Θεσσαλονικείς βρήκαν δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα. Αρχικά ο Πτηνόπουλος έκανε το 0-1 και πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, στο 41' ο μόνιμος σκόρερ Ρόβας πέτυχε 2ο γκολ για την ομάδα του.

Μοναδική προσφορά-έκπληξη σε περιμένει, ποντάροντας στο Παναθηναϊκός – ΑΕΚ. *Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις (21+).

Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος κι αφού ήταν με την πλάτη στον τοίχο προσπάθησαν να βρουν ένα γκολ για να ξαναμπούν στο ματς. Το κατάφεραν στο 55' με σκόρερ τον Κωτσόπουλο. Στην συνέχεια πίεσαν ακόμη περισσότερο, είχαν φάσεις για την ισοφάριση, αλλά ο Ηρακλής αντιστάθηκε, αμύνθηκε σωστά κι έφυγε με μια τεράστια νίκη από μια δύσκολη έδρα.