Πεντάρα στον Πιερικό ο Ηρακλής

Την επέλασή του στον 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής συνέχισε ο Ηρακλής επικρατώντας με το εμφατικό 5-0 του Πιερικού.

Σε υγιεινό περίπατο μετέτρεψε τον αγώνα με τον Πιερικό ο Ηρακλής. Οι... κυανόλευκοι ακόμα και χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρουν επικράτησαν με το εμφατικό 5-0 παραμένοντας στην κορυφή του 2ου ομίλου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 26' με τον Ρόβα, ενώ στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου, έκαναν το 2-0 με τον Παπαδόπουλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ηρακλή ήταν ακόμα πιο επιθετικοί πετυχαίνοντας ακόμα τρία τέρματα κάνοντας το τέσσερα στα τέσσερα μέσα στο 2018. Αρχικά ο Πτηνόπουλος έκανε το 3-0 στο 68', με τον Μεντί να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ κάνοντας το 4-0 τέσσερα λεπτά αργότερα. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Πτηνόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Βοσνιάδης, Καραντασιάδης (80΄ Καστριτσέας), Γιαννίτσης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Κωστούλας (75΄ Γκουτσίδης), Παναγιωτούδης (62΄ Μεντί), Α. Αθανασίου, Παπαδόπουλος (75΄ Π. Αθανασίου), Πτηνόπουλος, Ρόβας.