Λας Πάλμας - Θέλτα 2-1: Ο Δουβίκας δεν ήταν αρκετός για τους φιλοξενούμενους!

Λας Πάλμας

Ο Τάσος Δουβίκας πέτυχε το δεύτερο γκολ του με τη φανέλα της Θέλτα, όμως δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του, η οποία γνώρισε την ήττα 2-1 από τη Λας Πάλμας με γκολ στο 90'+7'.

Η Λας Πάλμας σόκαρε τη Θέλτα στο τελευταίο λεπτό του ματς (2-1) και πήρε βαθμολογική ανάσα, την ώρα που οι Γαλιθιάνοι έπεσαν κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Δουβίκας βρήκε δεύτερη φορά δίχτυα, αλλά δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του...

Ο Έλληνας επιθετικός έπαιξε βασικός και ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 67ο λεπτό. Ο Δουβίκας πήρε την μπαλιά του Μπαμπά και με άψογο πλασέ πέτυχε το 1-0. Ωστόσο, έπειτα από ένα λεπτό ο 24χρονος φορ αντικαταστάθηκε από τον Ράφα Μπενίτεθ, που πέρασε στη θέση του τον Ιάγο Άσπας. Η Θέλτα έριξε το βάρος στο ανασταλτικό κομμάτι και το... πλήρωσε. Στο 84' ο Βιέρα με πέναλτι πέτυχε το 1-1 και στο 90'+7' ο Καρντόνα διαμόρφωσε το 2-1 για τη Λας Πάλμας.