Θέλτα: Φωνάζει κατά της διαιτησίας και «θρηνεί»

celta

Εξαιρετικά ενοχλημένη από τη διαιτησία του αγώνα με την Τζιρόνα και το αμφιλεγόμενο γκολ που ακυρώθηκε στο 83ο λεπτό, η Θέλτα «θρηνεί» στο twitter.

Η Τζιρόνα έχει πραγματοποιήσει σπουδαίο ξεκίνημα φέτος στη La Liga και δεν λέει να... φρενάρει! Στο τελευταίο της παιχνίδι, εντός έδρας κόντρα στη Θέλτα, ζορίστηκε μα τελικά πήρε την πολύτιμη νίκη με 1-0 χάρη στο γκολ του Ερέρε στην «εκπνοή».

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο «φωνάζουν» για ένα ακυρωθέν γκολ της ομάδας τους στο 83ο λεπτό ένώ το σκορ ήταν ακόμα 0-0. Η Θέλτα που σπάει αρνητικά ρεκόρ και βυθίζεται στη βαθμολογία (με μόλις 6 βαθμούς σε 11 ματς) αισθάνεται αδικημένη από τους διαιτητές και λίγο μετά το παιχνίδι δημοσίευσε ένα tweet επισημαίνοντας για την απόδοση του διαιτητή: «Σε τέτοιες νύχτες μπορούμε μόνο να πούμε: αυτή η διοργάνωση αξίζει πολύ περισσότερα».

Επιπλέον δημοσίευμα μαι εικόνα με το έμβλημα του συλλόγου σε μαύρο φόντο, σε πένθος.