Οσασούνα - Χετάφε 3-2: Σκόραρε ο Μαξίμοβιτς στην ήττα των Μαδριλένων (vid)

maksimovic

Ο μεταγραφικός «στόχος» του Παναθηναϊκού, Νεμάνια Μαξίμοβιτς, σκόραρε με εκπληκτική κεφαλιά στην εκτός έδρας ήττα της Χετάφε με 3-2 από την Οσασούνα.

Ο Νεμάνια Μαξίμοβιτς που βρίσκεται «ψηλά» στη μεταγραφική λίστα του Παναθηναϊκού, σκόραρε στην εκτός έδρας ήττα της Χετάφε από την Οσασούνα με 3-2, για την 21η αγωνιστική της La Liga.

Ο 28χρονος Σέρβος με μια εκλπληκτική, γυριστή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Ερέρα στο 68ο λεπτό και ισοφάρισε προσωρινά σε 2-2.

Για την ιστορία του ματς, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος και πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, χάρη στα τέρματα του Ραούλ Γκαρθία (9') και του Ίκερ Μουνιόθ (31'). Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στην επανάληψη με τον Μπόρχα Μαγιοράλ στο 64' και τη νίκη χάρισε στην Οσασούνα ο Χεσούς Αρέσο στο 80ο λεπτό.