Θέλτα - Βιγιαρεάλ 3-2: Ο Δουβίκας χάρισε τη νίκη στην ομάδα του (vid)

Θέλτα

Η Θέλτα επικράτησε της Βιγιαρεάλ με σκορ 3-2 στο Βίγκο, σε ένα τρομερό παιχνίδι με πρωταγωνιστή τον Τάσο Δουβίκα.

Η Θέλτα πήρε τη ματσάρα απέναντι στη Βιγιαρεάλ με σκορ 3-2 και εξακολουθεί να ελπίζει για έξοδο στην Ευρώπη από τις ευρωπαϊκές θέσεις της La Liga.

Τα γκολ της νίκης των γηπεδούχων πέτυχαν οι Άσπας από το σημείο του πέναλτι (22’), Λάρσεν (39’) και ο Έλληνας επιθετικός, Τάσος Δουβίκας που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του στο 82ο λεπτό.

Τα τέρματα για τη Βιγιαρεάλ πέτυχαν οι Μορένο (12’) και ο Γκέδες στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο δεν ήταν αρκετά για να δώσουν βαθμολογικά κάτι στο Κίτρινο Υποβρύχιο.

Νίκη Ευρώπη για την Μπέτις

Η Μπέτις επικράτησε εκτός έδρας της Οσασούνα με 2-0 και παρέμεινε στην 7η θέση της La Liga με 52 βαθμούς κρατώντας στα χέρια της το ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Τα γκολ της νίκης για την ομάδα του Μάνουελ Πελεγκρίνι πέτυχαν οι Πέρεθ (41’) και ο Φορνάλς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 45+3’ για το 2-0 που έμεινε μέχρι το τέλος.