Χάβρη - Λανς 0-0: Το VAR στέρησε από τη Λανς τη λύτρωση στο 90+2΄

Λανς

Η Λανς βρήκε γκολ λύτρωσης στις καθυστερήσεις, όμως το VAR έσβησε γρήγορα το χαμόγελο από το χείλη τους για να διατηρήσει το τελικό 0-0 στην έδρα της Χάβρης.

Φάσεις, ρυθμός, ευκαιρίες, αλλά το μηδέν δεν έμελλε να αλλάξει. Χάβρη και Λανς αλληλοεξοντώθηκαν και περιορίστηκαν στο 0-0, με τους φιλοξενούμενους να... τραβάνε τα μαλλιά τους με το VAR που τους στέρησε γκολ νίκης στο 90+2΄. Μέχρι να φτάσουμε βέβαια σε εκείνο το σημείο αμφότερες οι πλευρές είχαν τις ευκαιρίες τους για να πάρουν το προβάδισμα, όμως πλήρωσαν την αναποτελεσματικότητά τους. Στις καθυστερήσεις ο Σοτόκα βρήκε για πρώτη φορά δίχτυα με κεφαλιά, όμως το VAR εντόπισε οφσάιντ στο build up, περιορίζοντας έτσι τους φιλοξενούμενους σε μια ισοπαλία που τους διατήρησε κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.