Μίλαν - Σπέτσια: Ο VAR χρειάστηκε πέντε λεπτά για να επικυρώσει το γκολ του Τεό Ερναντέζ (vid)

Ο Τεό Ερναντέζ στο 21ο λεπτό της εντός έδρας αναμέτρησης της Μίλαν με τη Σπέτσια άνοιξε το σκορ και ο VAR χρειάστηκε πέντε λεπτά για να διαπιστώσει πως δεν υπάρχει οφσάιντ.

Η Μίλαν άνοιξε το σκορ στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Σπέτσια στο 21' με τον Τεό Ερναντέζ. Ο Μπενασέρ έβγαλε «γλυκιά» μπαλά, ο Γάλλος αριστερός μπακ έφυγε στην πλάτη της άμυνας, κοντρόλαρε και με σουτ εξ επαφής έκανε το 1-0. Ο VAR χρειάστηκε πέντε λεπτά λεπτά για να επικυρώσει το τέρμα, καθώς ο σκόρερ των Ροσονέρι ήταν σε οριακή θέση όταν έβγαλε την πάσα ο Ιταλός χαφ αλλά εν τελεί η «ετυμηγορία» ήταν πως ο Κιβιόρ τον κάλυπτε έστω και για... χιλιοστά.