Ηρόδοτος - ΑΕΚ Β' 0-4: Εντυπωσιακή επιστροφή στις νίκες μετά από οκτώ αγώνες για την «Ένωση»

Μπαλτάκος για τον τελικό του Κυπέλλου: «Αν ο Μπέος δεν συμφωνήσει για Βόλο, ΟΑΚΑ ή Κύπρο»

Η ΑΕΚ Β' επικράτησε με 4-0 του Ηρόδοτου στην Κρήτη και πήρε την πρώτη της νίκη μετά από οκτώ αγώνες σε εξ' αναβολής αγώνα για την 10η αγωνιστική για το Νότιο Όμιλο της Superleague 2.

Η ΑΕΚ Β' κατάφερε να δώσει τέλος στο αρνητικό σερί που την κυνηγούσε εδώ και οκτώ αγώνες γευόμενη και πάλι την χαρά της νίκης στην Κρήτη απέναντι στον Ηρόδοτο, τον οποίο διέλυσε με 4-0 σε εξ' αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής για το Νότιο Όμιλο της Superleague 2.

Η «Ένωση» ήταν κυρίαρχη στο πρώτο μέρος του αγώνα και κατόρθωσε πολύ γρήγορα να μετουσιώσει αυτήν της την υπεροχή σε δύο τέρματα, πρώτα με τον Μπότο στο 17ο λεπτό κι έπειτα με τον Χριστόπουλο στο 21ο. Κάπως έτσι το δεύτερο ημίχρονο μετατράπηκε σε τυπικά διαδικασία. Η ΑΕΚ διεύρυνε ακόμα περισσότερο το προβάδισμά της με τον Παρρά, που σκόραρε στο 60ο λεπτό, επτά λεπτά μετά την είσοδό του στην θέση του Μπότου, αλλά και με τον Χριστόπουλο ξανά, ο οποίος σκόραρε στο 77', διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.