Τηλυκράτης - Ολυμπιακός Β' 2-2: Πολλά γκολ αλλά χωρίς νικητή

ελλαδα

Σε ένα ματς με αρκετά γκολ, ο Τηλυκράτης αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2 κόντρα στον Ολυμπιακό Β' για τον Νότιο όμιλο της Superleague με αποτέλεσμα η διαφορά των δύο ομάδων να παραμείνει στους τρεις βαθμούς.

Με τον έναν βαθμό της ισοπαλίας θα επιστρέψει στον Πειραιά ο Ολυμπιακός Β' καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2 κόντρα στον Τηλυκράτη στη Λευκάδα, για τον Νότιο όμιλο της Superleague 2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυναμικά και από τις δύο πλευρές καθώς πριν συμπληρώσουμε δέκα λεπτά αγώνα, είχαν μπει ήδη δύο γκολ. Συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό όταν ο Ντοναλντόνι ευστόχησε από τα έντεκα βήματα και νίκησε τον Παπαδούδη για το 1-0.

Η απάντηση των «ερυθρολεύκων» ήταν άμεση καθώς τρία λεπτά μετά, ο Βλαχομήτρος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραία πλασέ και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Τζελέπη.

Έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη, ο ίδιος παίκτης ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον Ολυμπιακό Β'. Συγκεκριμένα στο 54' ο Βλαχομήτρος νίκησε ξανά τον Τζελέπη για το 1-2.

Αυτή τη φορά, ήταν η σειρά των γηπεδούχων για να ισοφαρίσει άμεσα και εννιά λεπτά μετά, ο Φοφανά κατάφερε με σουτ να φέρει εκ νέου το ματς στα ίσια. Εν τέλει, αυτό ήταν το τελικό σκορ, με τις δύο ομάδες να παραμένουν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη (+3 ο Τηλυκράτης και στο +5 ο Ολυμπιακός).

Τηλυκράτης Λευκάδας: Τζελέπης, Ρουγκάλας, Τέρζι, Νιφορόπουλος, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος, Ρίζος, Πέρες (76′ Σπανουδάκης), Μπελεβώνης, Φοφάνα (85′ Κόκκορης), Ντοναλντόνι.

Ολυμπιακός Β': Παπαδούδης, Βλαχομήτρος, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός (82′ Πινακάς), Κουτσίδης, Κεραμιδάς, Μαρίνος (68′ Λιάτσος), Κωστούλας (72′ Σαπουντζής), Κεϊτά (82′ Τσέλιος), Μουζακίτης, Αργυρίου.