Τεράστια ευκαιρία για Ολυμπιακό με τον Φορτούνη να αστοχεί σε πέναλτι (vid)

Ο Κώστας Φορτούνης

Μια ανάσα από το 1-1 βρέθηκε στο 50' ο Ολυμπιακός. Οι Πειραιώτες κέρδισαν πέναλτι με τον Φορτούνη να το εκτελεί και να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Ο Ολυμπιακός ήταν η ομάδα που στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Λαμία μπήκε εξαιρετικά. Οι «ερυθρόλευκοι» μάλιστα στο 50' έφτασαν μια ανάσα από το 1-1 χάνοντας τεράστια ευκαιρία. Συγκεκριμένα στο 49' μετά από σέντρα του Ορτέγα ο Νούνιες βρήκε την μπάλα με το χέρι με τον Διαμαντόπουλο να δίνει το πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ένα λεπτό αργότερα ο Φορτούνης στέλνοντας όμως την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι με το 1-0 να παραμένει.