Φούτσαλ Κύπρου, ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια 3-6: Το ντέρμπι βάφτηκε «πράσινο» στο τέλος

ομονοια
Το ντέρμπι «Αιωνίων» ανάδειξε μεγάλη νικήτρια την Ομόνοια αφού επικράτησε με 6-3 του ΑΠΟΕΛ στο Λευκόθεο, ενώ η ΑΕΛ επικράτησε άνετα της Αραράτ με 6-0 και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια 6-3:

Συμπληρώθηκε η 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ με την Ομόνοια να επικρατεί του ΑΠΟΕΛ με 6-3 σε έναν αγώνα που μέχρι και τα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου οι δύο ομάδες έδιναν μάχη σώμα με σώμα.

Η Ομόνοια προηγήθηκε με 2-0 χάρη στα γκολ των Μιχαήλ και Τσίτσο, αλλά η ομάδα του ΑΠΟΕΛ έβγαλε αντίδραση και με τα γκολ των Γκονσάλβες και Κωνσταντινίδη που ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Η Ομόνοια ξαναπροηγήθηκε με γκολ του Τάχα Ελ Κέμπε και το ΑΠΟΕΛ με τον Γκονσάλβες ξαναβρήκε τρόπο να ισοφαρίσει δίνοντας μεγάλο ενδιαφέρον στην εξέλιξη του αγώνα.

Με ακόμη δύο γκολ του Τάχα Ελ Κέμπε η Ομόνοια αύξανε την διαφορά των τερμάτων στα 2 γκολ, ενώ το τελικό 6-3 διαμόρφωσε ο Κουλλουπάς δίνοντας μεγάλες διαστάσεις στην νίκη του «τριφυλλιού» .

ΑΕΛ - Αραράτ 6-0:

Στην Λεμεσό η ΑΕΛ επικράτησε άνετα της Αραράτ με 6-0 και παραμένει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.