Φίλιππος Βέροιας - Διομήδης Άργους 22-28

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Ο Διομήδης έφυγε νικητής από την Βέροια, επικρατώντας του Φιλίππου με 22-28 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Handball Premier.

Oι Αργίτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο πεντάλεπτο, όμως ισοφάρισαν στο τέλος του δεκαλέπτου σε 3-3 και πήραν προβάδισμα 8-13 στο ημίχρονο.

Εκτοτε, συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα φτάνοντας στη νίκη με 22-28.

Κορυφαίος επιθετικά για την ομάδα του Άργους ήταν ο Γίσμου, ο οποίος πέτυχε 7 τέρματα.

Ο Φίλιππος Βέροιας παρότι πάλεψε, δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Κορυφαίος από τους γηπεδούχους ο Κωστακίδης με 9 γκολ.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 22-28

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-3, 3-6, 5-8, 6-10, 8-13 (Ημίχρονο), 9-16, 11-18, 13-19, 15-20, 18-24, 22-28

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Θεόδωρος Παυλίδης): Κοτσιφάς, Ζλατάνος, Καλλιαρίδης, Κουκουτσίδης, Κωστακίδης 9, Γρηγοριάδης 4, Φιλόσογλου, Αποστολίδης, Παπαδόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Αρσενασβίλι 1, Ριζος, Χαραλαμπίδης 4, Ζευγαρόπουλος 4, Σιαματάς, Τζιμπουλάς.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 1, Σβεν 5, Κρεμαστιώτης 1, Αργυρού 2, Σμυρνιώτης, Χειβιδόπουλος 1, Ρουσόπουλος 3, Τσάτσας 1, Χαντέλης, Νικηφόρου 3, Άρσιτς, Γιόσμου 7, Δάσκαλος 4.

Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης. Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 2/3-4/4.