Ίλιτς: «Είμαι πολύ περήφανος για τους παίκτες μου»! (vid)

Ο Ίλιτς

Ο Σάσα Ίλιτς εμφανίστηκε στις δηλώσεις του πολύ περήφανος για τους παίκτες του και την προσπάθειά τους παρά τον αποκλεισμό του Ατρόμητου από τον Παναθηναϊκό.

Μετά το 2-0 του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο στο Κύπελλο ο Ίλιτς είπε στη COSMOTE TV: «Αρχικά να συγχαρώ τον Παναθηναϊκό για τη σημερινή του προσπάθεια και την πρόκριση. Καλή τύχη στη συνέχεια του θεσμού. Είμαι πολύ περήφανος για τους παίκτες μου: έδωσαν τα πάντα από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό. Σίγουρα είναι απογοητευμένοι, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο.

Είχαμε μία πολύ σημαντική ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο. Συνολικά επειδή είχαμε το προβάδισμα, αμυνθήκαμε πολύ καλά. Σίγουρα όταν παίζει κόντρα σε έναν τέτοιο αντίπαλο δεν μπορείς να κάνει πολλά πράγματα».

@Photo credits: eurokinissi