Προετοιμασία Παναθηναϊκού: Οι «Πράσινοι» μέσα σε 13 λεπτά έβαλαν 3 γκολ στην Ουνιόν Χάους (vids)

Το 1-0
Με δύο τέρματα του Φίλιπ Τζούρισιτς ο Παναθηναϊκός έφτασε να προηγείται στο πρώτο του φιλικό για φέτος με 3-0 έως το 13ο λεπτό!

Πρώτο τεστ της σεζόν για τον Παναθηναϊκό όπου ήρθαν και τα πρώτα γκολ του. Ο Τζούρισιτς έκανε το 1-0 στο 1ο λεπτό και μετά ακολούθησαν έως το 13' άλλα δύο γκολ.

Στο 12' ο Νίκας από κοντά έκανε το 2-0 (στο πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του Παναθηναϊκού) και μετά στο 13' ξανά ο Τζούρισιτς βρήκε δίχτυα για το 3-0 απέναντι στην Ουνιόν Χάους στο πρώτο φετινό φιλικό του Παναθηναϊκού.