Η Αβενίδα της Φασούλα κατέκτησε την 3η θέση στο Final 4 της EuroLeague (vid)

Η Αβενίδα της Μαριέλλας Φασούλα επικράτησε στον μικρό τελικό του Final 4 γυναικών της USK Πράγας με 71-59 και κατέκτησε την 3η θέση στην EuroLeague.

Η Ελληνίδα σέντερ κατάφερε να «ανέβει» στο πόντιουμ των νικητών όσον αφορά το Final 4 της EuroLeague γυναικών, το οποίο διεξήχθη στην «Ulker Sports Arena» της Κωνσταντινούπολης.

Όπως είναι γνωστό η Σοπρόν κατέκτησε το βαρύτιμο τρόπαιο, ενώ η Αβενίδα της Μαριέλλας Φασούλας επικράτησε της USK Πράγας στον μικρό τελικό με 71-59.

Έτσι η διεθνής σέντερ φόρεσε το χάλκινο μετάλλιο έχοντας αγωνιστεί 08:56 στον μικρό τελικό με 2 πόντους (1/1 δίποντο), 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.