Μπαχάμες - Ελλάδα: Ο Καλάθης δεν σταμάτησε να «μοιράζει» τη μπάλα στο πρώτο ημίχρονο (vid)

Ο Νικ Καλάθης με τη φανέλα της Εθνικής

Ο Νικ Καλάθης ολοκλήρωσε το ημίχρονο έχοντας μοιράσει 8 ασίστ.

Η Ελλάδα υποδέχεται στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας τις Μπαχάμες στο πλαίσιο του τελευταίου παιχνιδιού του τουρνουά Ακρόπολις και παράλληλα τελευταίας αναμέτρησης πριν την έναρξη του προολυμπιακού.

Στο πρώτο ημίχρονο, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα με 46-34. Ένας από τους πιο καθοριστικούς παίκτες στο παιχνίδι του Βασίλη Σπανούλη ήταν ο Νικ Καλάθης, ο οποίος ολοκλήρωσε το πρώτο μισό του ματς έχοντας μοιράσει από 8 ασίστ σε 14:48 λεπτά εντός παρκέ.

@Photo credits: eurokinissi, ΑΡΓΥΡΩ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ