Παναθηναϊκός - Περιστέρι: Οι «πράσινοι» έτρεξαν επιμέρους 17-3 σε 5'20'' στο τρίτο δεκάλεπτο (vid)

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού πανηγυρίζουν

Ο Παναθηναϊκός μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με πατημένο το γκάζι κόντρα στο Περιστέρι και έκανε επιμέρους 17-3 σε 5'20'' στην τρίτη περίοδο.

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται το Περιστέρι bwin για το τρίτο παιχνίδι της σειράς στα ημιτελικά της Basket League και το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ήταν... εκρηκτικό.

Οι δύο ομάδες έκλεισαν το ημίχρονο ισόπαλες (49-49), όμως οι γηπεδούχοι επιστρέφοντας για το τρίτο δεκάλεπτο έτρεξαν επιμέρους 17-3 σε 5 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα με τον πίνακα να γράφει το +14 (66-52).