Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Οι πρώτοι πόντοι του Σλούκα στο ΣΕΦ ήρθαν με «γκολ φάουλ» (vid)

Γιώργος Κούβαρης
Σλούκας
Ο Κώστας Σλούκας χρειάστηκε να περιμένει μέχρι και 52'' πριν από το τέλος μέχρι να πετύχει τους πρώτους πόντους του στο ΣΕΦ ως αντίπαλος του Ολυμπιακού.

Τα πρώτα λεπτά συμμετοχής του στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας με τη φανέλα του Παναθηναϊκού δεν κύλησαν σύμφωνα με τις προσδοκίες του.

Ο Κώστας Σλούκας ξεκίνησε το ματς έχοντας 0/4 εντός παιδιάς, εκ των οποίων 0/3 τρίποντα και 0/1 δίποντο. Χρειάστηκε να σταματήσει το χρονόμετρο στα 52.9'' για το λήξη του ημιχρόνου μέχρι να δει τ' όνομά του στους σκόρερ του αγώνα.

Συγκεκριμένα ευστόχησε σε γκολ-φάουλ ύστερα από την αδυναμία του Μπραζντέικις να σταματήσει τον Έλληνα γκαρντ. Συνολικά είχε στο πρώτο ημίχρονο 3 πόντους με 1/2 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 1/1 βολή, 1 ασίστ, 1 ριμπάουντ και 1 λάθος σε 10:31 λεπτά συμμετοχής.

@Photo credits: eurokinissi, ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI