Άρης - Παναθηναϊκός 65-75: Έτσι πέρασε από το «Αλεξάνδρειο» (vid)

Λεσόρ

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Άρη στο «Αλεξάνδρειο» με 75-65 και διατήρησε το αήττητο στην Basket League.

Μπορεί να δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, μπορεί να είδε τον Άρη να επιστρέφει το ματς, αλλά ο Παναθηναϊκός άντεξε στους... κραδασμούς του αγώνα και έφυγε από το «Αλεξάνδρειο» με τη νίκη και το αήττητο στην Basket League με έξι νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Ο Λούκα Βιλντόζα ήταν ο παίκτης που άλλαξε την εικόνα του αγώνα στην 3η περίοδο έχοντας στο σύνολο 9 πόντους και 7 κλεψίματα, ενώ μεγάλη δουλειά έκαναν οι Μήτογλου (13π., 9ριμπ.) και Λεσόρ (14π.) στις δύο ρακέτες. Την ώρα που ο Τζέριαν Γκραντ ήταν και πάλι... παντού με 9 πόντους και 9 ασίστ.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από το παιχνίδι του Nick Galis Hall.

@Photo credits: INTIME