Προμηθέας - Απόλλων: Η «καυτή» 1η περίοδος του Μουράτου (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Ο Βασίλης Μουράτος κόντρα στον Προμηθέα.

Ο Απόλλων Πάτρας κατάφερε να κρατηθεί σε απόσταση μόλις ενός πόντου πίσω από τον Προμηθέα στη πρώτη περίοδο, έχοντας βασικό «γρανάζι» τον Βασίλη Μουράτο.

Για την 7η αγωνιστική της Basket League, ο Προμηθέας υποδέχεται τον Απόλλωνα στον «εμφύλιο» της Πάτρας. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να τελειώσουν το πρώτο δεκάλεπτο όντας πίσω στο σκορ μόλις με έναν πόντο και συγκεκριμένα με το σκορ στο 28-27.

Ο Βασίλης Μουράτος πραγματοποίησε μία πολύ καλή αρχή έχοντας σημειώσει κάτι λιγότερο από τους μισούς πόντους της ομάδας του κόντρα στον περυσινό του σύλλογο. Πιο αναλυτικά, ολοκλήρωσε τα πρώτα 10 λεπτά με 14 πόντους.