Λαύριο - Ολυμπιακός: Οι «ερυθρόλευκοι» έτρεξαν σερί 0-23 με 16 πόντους σε 2'50'' (vid)

Δημήτρης Οικονόμου
Νίκολα Μιλουτίνοφ
Σερί 0-23 για τον Ολυμπιακό που ανέτρεψε το 19-10 του Λαυρίου και έφτασε να προηγείται με 19-33 μέχρι να σουτάρει για τρεις ο Φλάτεν.

Ο Ολυμπιακός μπορεί να μπήκε... μουδιασμένα στο παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής με το Λαύριο αλλά η συνέχεια έκρυβε ένα τρομερό σερί.

Οι Πειραιώτες βρέθηκαν να χάνουν με 19-10 από το Λαύριο αλλά απάντησαν με ένα σερί 0-23 και ανέτρεψαν το σκορ από την 1η κιόλας περίοδο, πηγαίνοντας στον πάγκο με το υπέρ τους 19-26, που σφραγίστηκε με το σουτ του Λούντζη και λίγο αργότερα έφτασε ως το 19-33 μέχρι να το διακόψει ο Φλάτεν.

Μάλιστα για τον Ολυμπιακό το ακόμα πιο εντυπωσιακό είναι πως το 0-16 έγινε μόλις σε 2'50''. Σε λιγότερο από τρία λεπτά το +9 του Λαυρίου έγινε +7 για τους «ερυθρολεύκους» που έφτασαν ως το +14.

Το 0-23 σερί του Ολυμπιακού

@Photo credits: INTIME