Καρδίτσα - Περιστέρι: Εντυπωσιακό poster του Τόμπσον (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Ο Τόμπσον καρφώνε πάνω στον ΜΑΚ στο παιχνίδι της Καρδίτσας με το Περιστέρι

Ο Τόμπσον κάρφωσε εντυπωσιακά πάνω στον Μακ για το Περιστέρι κόντρα στην Καρδίτσα.

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Stoiximan Basket League, η Καρδίτσα υποδέχεται το Περιστέρι Bwin σε μία αναμέτρηση όπου οι δύο ομάδες δεν έχουν καταφέρει να ανοίξουν διαφορά η μία από την άλλη.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, ο Τόμπσον πρόσφερε ένα από τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα, καθώς ο ίδιος κάρφωσε πάνω στην προσπάθεια για άμυνα του Μακ, κάνοντας το 54-48, κερδίζοντας παράλληλα και το φάουλ.